Ana Sayfa » Otomobil Sözlüğü » 4 » 4Matic Nedir?

4Matic Nedir?

4matic Nedir?

4 matic sistem, gücü 4 farklı modda tekerleklere verir,bu farklı modlarda, farklı dağılımlar söz konusudur. normal sürüş esnasında araç bu dört moddan biri olan (mode 0 dadır. ve bu modda da güç sadece arka tekerleklere iletilir.eğer sistem ihtiyaç duyarsa diğer modlara geçer. diğer 3 farklı modda da farklı dağılımlar söz konusudur.
sonuç olarak, 4 matic sürekli dört çeker değildir. bir otomasyon tarafından, çift kavramalı sistem, farklı dağılımlarla çekişi düzenler…

4MATIC sürekli tüm tekerlerden çekiş sistemi sayesindedir. Bu sistem, ESP® ve 4ETS’den oluşan elektronik stabilite sistemi ile birlikte çalışır.

Anti-blokaj sistemi (ABS), anti-patinaj kumandası ASR ve yokuş aşağı hız düzenleme sisteminden, (Downhill Speed Regulation-DSR) oluşan 4ETS sistemi, çekiş kuvvetinin dört tekerleğe koordineli bir şekilde dağıtılmasına olanak sağlar. Bu da, özellikle zemin koşullarının değişik olduğu yol kesimlerinde çekişi iyileştirir.

Orta konsoldaki arazi düğmesine basıldığında sürüş dinamiği sistemlerinin, motorun ve şanzımanın ayarları otomatik olarak arazi için tipik kullanım özelliklerine göre değiştirilir.

Tüm tekerlerden çekiş sistemi, özellikle gevşek zeminli, ıslak yollarda ve karda daha iyi bir yol tutuşu sağlar, ki bu da güvenliği arttırır.

Yorumlar

Bunlar ilginizi çekebilir

Kullanıcı Kılavuzu nedir?

Kullanıcı kılavuzu, satın alınan ürünün kullanımına ilişkin talimatları içeren kitapçığa verilen isimdir. Günümüzde kullanıcı kılavuzları …

Süper Loto Kaç Lira 2018

Milli Piyango Süper Loto 1 kolon oynama bedeli 2 TL’dir. 2018 yılı için geçerlidir. Görselde …

On numara kaç lira 2018

Milli Piyango On Numara şans oyunu 1 kolon bedeli 1 TL’dir. 2018 yılı için geçerlidir. …

Forum Otomobil