Ana Sayfa » Otomobil Sözlüğü » F » Fsi Motor nedir?

Fsi Motor nedir?

Fsi Motor nedir?

Fsi Motor terimi aslında yanlış bir terimdir çünkü fsi adında bir motor tipi yoktur FSİ bir yakıt yakma teknolojisidir. FSİ yani FUEL STRATiFiED INJECTiON(BENZiNLi DiREKT ENJEKSiYON) klasik benzin kullanan motorlarda yakıtla hava motora girmeden önce karşır anca FSİ motorlarda yakıt doğrudan silindire yüksek bir basınçla püskürtülür bu basınç benzinli motorlardaki püskürtmeden 30 kat daha yüksektir. Böylece benzin hava karışımı daha homojenize hale gelir yakıt tüketimi azalır ancak bu durum şehir içi trafikte yani düşük devirlerde geçerlidir. uzun yolda yüksek devirlerde yüksek hızlarda FSİ motorlar normal benzinli motorlar gibi davranırlar. Ayrıca FSİ motorlar basınçlı benzin püskürtme zamanlamasını çok ince hesapalra göre yapar

FSİ Motor neden pahalı?

İleri teknoloji bir sistemi motorunuza entegre halde alıyorsunuz ve yakıt tüketiminiz düşüyor bu da ekstra bir maliyet gerektiriyor.

FSİ mi TSİ mi?

TSİ motor FSi motora göre daha geilişmiştir. ve TSİ motorlar fsi motorun yerine geçecektir. TSi motor demek küçük motor büyük performans demek ancak TSİ motorlara şimdilik LPG entegre edilemiyor. ancak bu yıl içinde iki lpg markası çalışmalarında sona yaklaştı ve onay raporu bekliyor.

güncelleme: bir çok otogaz dönüşüm firması artık FSİ ve TSİ motorlara LPG dönüşüm kiti takabiliyor (passat, Jetta vb). ancak yine de siz performansını araştırmadan aracınıza LPG taktırmayın.

Yorumlar

Bunlar ilginizi çekebilir

Kullanıcı Kılavuzu nedir?

Kullanıcı kılavuzu, satın alınan ürünün kullanımına ilişkin talimatları içeren kitapçığa verilen isimdir. Günümüzde kullanıcı kılavuzları …

Süper Loto Kaç Lira 2018

Milli Piyango Süper Loto 1 kolon oynama bedeli 2 TL’dir. 2018 yılı için geçerlidir. Görselde …

On numara kaç lira 2018

Milli Piyango On Numara şans oyunu 1 kolon bedeli 1 TL’dir. 2018 yılı için geçerlidir. …

Forum Otomobil