N

73 Nerenin Plakasıdır?

73 Nerenin Plakasıdır? 73 Şırnak’ın plakasıdır. Sabit telefon kodu : 486’dır.     Aşağıdaki düzenlemeden Kanun Hükmünde Kararname ile Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Şırnak’ın isminin değiştirilmesinden vazgeçildi. 19 Ağustos 2016 73 Nerenin Plakasıdır? 73 Nuh’un plakasıdır. Eski adı Şırnak olan ilimizin adı 02 Ağustos 2016 Tarihinde değiştirilmiştir. Sabit telefon kodu : 486’dır.

Devamı »

50 Nerenin Plakasıdır?

50 Nerenin Plakasıdır? 50 Nevşehir’in plakasıdır. Sabit telefon kodu : 384’tür.

Devamı »

NGV Nedir?

NGV – ( Natural Gas Vehicle ) Doğal gazlı araç veya doğal gaz ile çalışan araba veya doğal gaz motoruna sahip, otomobil, minibüs, otobüs veya kamyonların kullandığı motor tipi genel kullanım adıdır.

Devamı »

Night Vision nedir?

Night Vision nedir? Otomobillerde Night vision karanlık ortamlarda yolu, bir kamera ve monitör ile görme yeteneğidir.  Bu yetenekle yeni nesil otomobillerde sürücü asistanı olarak donanımlar arasında yerini almaktadır. Örnek video aşağıdadır.

Devamı »

Nissan Logosunun anlamı nedir?

Nissan Logosunun anlamı nedir? Güneş ve dürüstlük Markanın, daire içine yazılmış ismi, güneşin doğuşu ile Japon bayrağındaki beyaz zemin içindeki kırmızı noktayı simgeliyor. Amblem, dürüstlüğü ve samimiyeti sembolize ediyor.

Devamı »

NOS Nedir?

NOS Nedir? Nos ne işe yarar? Nitrous Oxide Nedir? Nitrous Oxide ne işe yarar? Nos nedir? NOS kısaltmasının anlamı Nitrous Oxide’tir. NOS, petrol türevi yakıtlarla çalışan araçlarda güç arttırma amaçlı kullanılan bir yakıt katkısıdır. İçten yanmalı bir motorun gücü, dışarıdan aldığı oksijeni, püskürttüğü yakıtla ne kadar şiddetle patlatabildiğine bağlıdır. Motor modifiyesinin genel amacı motora giren hava (oksijen) benzin karışımını arttırmak …

Devamı »
Forum Otomobil