S

Süper Loto Kaç Lira 2018

Milli Piyango Süper Loto 1 kolon oynama bedeli 2 TL’dir. 2018 yılı için geçerlidir. Görselde oynanmış örnek kupon bulunmaktadır. 

Devamı »

Sayısal Loto kaç TL 2018

Milli Piyango Sayısal Loto şans oyunu 1 kolon oynama bedeli 1,50 TL’dir. Görselde oynanmış örnek kupon bulunmaktadır.  

Devamı »

Susturucu nedir?

Egzoz susturucu nedir? Patlamalı ya da tepkili motorlarda, yanmış gazların (egzoz dumanı) dışarıya atılması sırasında oluşan gürültüyü azaltmaya, önlemeye yarayan düzenek. Egzoz susturucuları aracın motor bloğuna bağlı yanma hücrelerinden çıkan gazı tahliye eden döküm egzoz manifoltuna bağlı, yüksek gürültüyü absorbe etmek için kullanılan hücre bölmeli tip boruya verilen genel isimdir.  

Devamı »

Renault Scenic

Renault Scenic ve Renault Grand Scénic, Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından tasarlanan, geliştirilen ve pazarlanan bir MPV’dir. Renault Mégane ile aynı şasiyi paylaşmaktadır. 5 koltuklu ve 7 koltuklu Grand Scénic modelleri mevcuttur. 1997 yılında European Car of the Year ödülünü almıştır. Scénic I (Mégane Scénic) Scénic, ilk olarak 1996 yılında Anne Asensio’nun tasarımıyla “Renault Mégane Scénic” adıyla tanıtılmıştır. Tasarımda Renault’un …

Devamı »

Sürücü nedir?

SÜRÜCÜ : Karayolunda, motorlu veya motorsuz bir aracı sevk ve idare eden kişidir. Sürücüler kullanılan motorlu veya motorsuz aracın tipine göre kullanma lisansı olan kişidir. Motorlu veya motorsuz araçlara bakmak için diğer konuları inceleyiniz.

Devamı »

SR20DET Motor Nedir?

Hiç şüphesiz SR20DET motoru, Japonların en iyi performans motorlarından biridir. Güvenilirlik ve tuning e yatkınlığıyla ünlenmiş bir motordur. Bu motor ilk olarak U12 Nissan Bluebird de üretilmiştir. 90 lardan sonra Nissan Pulsar GTi-R da, daha büyük bir turboyla kullanışmıştır. Bu araçlarda önden çekiş sistemi vardır. Motor yataydır. Fakat, Arkadan itişli Nissan Silvia ve 200sx tam tersine, motor dikeydir. S14 ve …

Devamı »

55 Nerenin Plakasıdır?

55 Nerenin Plakasıdır? 55 Samsun’un plakasıdır. Sabit telefon kodu : 362’dir.  

Devamı »

54 Nerenin Plakasıdır?

54 Nerenin Plakasıdır? 54 Sakarya’nın plakasıdır. (Adapazarı Plakası) Sabit telefon kodu : 264’tür.

Devamı »

SIPS Nedir?

SIPS – ( Side impact protection system ) Volvo yan darbe korma sistemi Ön koltukların altında enlemesine ve B direklerinde diklemesine bulunan yüksek dayanıklığı olan çelik barlar ile yan havayastıklarının oluşturduğu sistem.

Devamı »

Senkromeç nedir?

Senkromeç nedir? vites dislilerinin arasında vites degisimini kayar bir sekilde gerceklesmesi için kullanılan ince dişlilerdir. vites kutusu içindeki dişlilerin,, birbirine geçebilmesi için devirlerini birbirine eşitlemeye yarayan bilezik şeklindeki konik parçadır. vites kolundan tekerleklere kadar olan uzun yolda vites kutusu civarlarina yakin parça.

Devamı »

Start-Stop nedir?

Start-Stop nedir? Start and stop şehir içi sürüşler için ideal bir yapıya sahiptir. Bu sistem sayesinde şehrin trafiğinin yoğun olduğu durumlarda motor durdurulduğu için ve hem %10 lara yakın yakıt tüketimini azalttığı gibi her dur kalktaki dışarı atılan zehirli egzoz emisyon gazlarının çevreyi kirletmesi önlenir. Bu sistemde tam olmasada kısaca bakıldığında ise şu şekilde çalışır. Sürücü fren pedalına basar ve …

Devamı »
Forum Otomobil